Go to content Go to menu

Można sobie wyobrazić sytuację w której czekają nas większe wydatki. Dużym problemem jest wtedy są nieplanowane i oszczędności nie są w stanie pokryć całej sumy. Prócz pożyczania pieniędzy po sąsiadach można się zdecydować na kredyty gotówkowe, zobacz porównanie kredytów na tym portalu.

Kredyt gotówkowy a samochodowy

Te dwie usługi bankowe są do siebie podobne to należy omówić każdą z nich. Chociaż różnią się nieznacznie nie należy ich mylić ze sobą. Krótko mówiąc kredyt gotówkowy możemy wziąć na dowolny cel nie spowiadając się w banku na co potrzebne nam pieniądze. W przypadku kredytu samochodowego pieniądze mogą iść tylko na cel z zakupem nowego pojazdu. Nie można tutaj uwzględnić pieniędzy, które pójdą na naprawdę starego pojazdu. Aby być pewnym co do tego należy dokładnie przeczytać umowę. Oficjalna informacja jest taka, że można wziąć dowolną kwotę kredytu. Jednak tutaj jest mały kruczek – kwota, którą damy radę spłacać przez najbliższe 10 lat. Można zauważyć, że banki stosują naprawdę różne zabezpieczenia takie jak przywłaszczenie czy też depozyt karty pojazdu.

Kredyt samochodowy bez zabezpieczenia

Można zdecydować się na kredyt gotówkowy na dowolny cel. W tym przypadku bank nie potrzebuje zabezpieczenia w postaci depozytu. Warunki spłacania kredytu gotówkowego jest omawiane z konkretną placówką bankową. Jak w przypadku każdej tego typu oferty obliczana jest nasza zdolność kredytowa. Bank raczej nie wnika w nasze wydatki i w to jak spożytkujemy otrzymaną kwotę. W przypadku kredytu samochodowego musielibyśmy się trzymać ściśle planu. W przypadku niedotrzymania warunków umowy bank zażyczy sobie karę umowną. Jej wysokość zależy od placówki bankowej. Co wystarczy do zaciągnięcia kredytu? W większości przypadków dowód osobisty. Jeśli natomiast jest inaczej to bank zażąda od nas odpowiednich dokumentów.

Kredyt samochodowy i gotówkowy – co wybrać?

Kiedy najlepiej brać kredyt gotówkowy? Specjaliści radzą się na zdecydowanie na kredyt na początku roku. To właśnie wtedy można liczyć na liczne promocje i obniżki. Ponadto po okresie świątecznym nie będziemy już mieli żadnych zobowiązań, dlatego spłata rat kredytu będzie dużo mniej bolesna. Przy zakupie nowego pojazdu warto się zastanowić jakie wady i zalety posiada każdy z kredytów. Pochopne podpisanie umowy nie idzie w parze z rozsądnym wzięciem kredytu. W drugiej strony można zauważyć, że kredyty samochodowe są dużo mniej oprocentowane niż kredyt gotówkowy. Wynika to z tego, że kredyty samochodowe posiadają pewne zabezpieczenie, które uchroni bank przed stratą. Nierzadko osoba, która nie spłacała rat kredytu może zostać pozbawiona praw do zakupionego auta. Warto podkreślić, że to bank jest właścicielem auta aż do całkowitego spłacenia kredytu. Niektórzy klienci idą drogą na skróty i próbują sprzedać zadłużone auto. W tym przypadku to jest niezgodne z prawem. Samochód, który kupiliśmy za pieniądze z kredytu samochodowego W przypadku kiedy auto ulegnie uszkodzeniu na skutek wypadku pieniądze z ubezpieczalni przejdą bezpośrednio na konto banku. Dlatego warto też rozważyć wcześniejszą spłatę kredytu. Kolejną zaletą kredytu gotówkowego jest to, że od samego początku jesteśmy właścicielami pojazdu. Dzieje się tak ze względu na to, że kredyt gotówkowy nie posiada zabezpieczenia. Również dobrze moglibyśmy sobie kupić inny pojazd typu motocykl czy też quad i również będziemy jego właścicielami od samego początku. Jak widać to tylko od nas samych zależy czy chcemy wziąć droższy kredyt i być właścicielami od samego początku czy też dzielić pojazd z bankiem.