Go to content Go to menu

W naszym kraju bardzo często może dochodzić do sytuacji iż większość osób jest w stanie być tego samego zdania, ze mieszkanie należy mieć na własność. Z tego powodu mając zdolność kredytową zamiast wynajmować o wiele lepsze rozwiązanie będzie dotyczyć kredytu hipotecznego i zakupu mieszkania. Jaka opcja będzie bardziej odpowiednia? Warto się o tym przekonać - zobacz na http://www.splatka.pl/.

Jeśli chodzi o wynajem mieszkania to tak naprawdę warto sobie uświadomić o tym iż to jest o wiele korzystniejsza opcja w odniesieniu do skredytowania kupna czasie, gdy wynajem będzie dotyczyć mieszkania z innymi osobami. Biorąc pod uwagę najtańsze rozwiązanie należy powiedzieć o tym iż to jest najtańsze rozwiązanie. Przykładowo decydując się na wynajem mieszkania przykładowo w 3 lub 4 osoby uda się zapłacić o wiele mniej w przypadku gdy podmiot podjął by decyzje o tym, aby dokonać zakupu mieszkania i każdego miesiąca opłacać za np. kawalerkę. Kwota taka byłaby zdecydowanie wyższa. Wynajmując mieszkanie w kilka osób uda się pomniejszyć koszty. Jeśli komuś znudzi się mieszkanie wspólnie ze znajomymi i będzie ochota na to, aby wynająć je tylko dla siebie to takie rozwiązanie może w pewnym stopniu nadszarpnąć portfel. Występujące tutaj koszty jakie należy spłacać każdego miesiąca można oczywiście porównać z tym jak chciałoby się kupić mieszkanie i wykonywać comiesięczną ratę kredytu. Dlaczego tak naprawdę lepiej jest kupić, a później je opłacać? Może nie być większego sensu co do spłaty czyjegoś mieszkania, a po 25 latach wynajmu ciągle nie być właścicielem. Bardziej korzystna sytuacja będzie dotyczyć tego, gdy można spłacać dokładnie taką samą kwotę i po tym czasie być właścicielem mieszkania. Jeśli ktoś już jest zdecydowany w 100% na kupno mieszkania to tak naprawdę winien się zdecydować na wykorzystanie Mieszkania dla Młodych. W tym przypadku można się spodziewać rządowej dopłaty. Kto może wykorzystać tą szansę? Na pewno tutaj wykorzystanie dotyczyć będzie rodziny (z dziećmi lub bez nich) oraz singli. Jeśli chodzi o wiek to jest to najważniejszy wyznacznik. Maksymalny czas to 35lat.

Już od roku 2016 istnieć będzie zdecydowanie wyższy wkład własny. Skorzystanie z takiej możliwości może być korzystne ponieważ od pewnego czasu o kredyt hipoteczny jest zdecydowanie trudniej.