Go to content Go to menu

Wady i zalety kredytów gotówkowych

środa, kwiecień 12, 2017

Wiele osób często myśli o ciągnięciu kredytu gotówkowego, jednak obawy powodują że rezygnujemy z tego pomysłu. Chcąc zaciągnąć kredyt musimy obowiązkowo wiedzieć o pewnych kwestiach. Zaciągając kredyt bardzo ważne jest też to że nie musimy określać celu na jaki go zaciągamy, za pożyczone od banku pieniądze możemy zrobić wszystko to na co mamy ochotę. Szukając kredytu, natrafiłem na, pewna ciekawą stronę, polubiłem to - warto dobrze poznać lokaty.

Zalety kredytu gotówkowego

Pieniądze które otrzymaliśmy zaciągając kredyt gotówkowy możemy wydać na cokolwiek i zależy to tylko od naszych potrzeb. Bank tak naprawdę nie chce wiedzieć na co pożycza nam pieniądze co w pewnym sensie jest dla nas dużym komfortem. Pożyczone pieniądze możemy wydać je na zakup sprzętu do domu, kupna auta, remont mieszkania, wakacje z rodziną czy też po prostu na załatanie dziury w domowym budżecie. Starając się o kredyt gotówkowy nie musimy posiadać wkładu własnego. Bez względu na to jaka kwotę pieniędzy chcemy pożyczyć. Wysokość kredytu uzależniona jest od wielu czynników, dochody, wiek, wykształcenie, rodzaj wykonywanej pracy. Ten rodzaj kredytu jest również idealnym rozwiązaniem dla osób które chcą otrzymać pieniądze jak najszybciej. W wielu bankach procedura jest bardzo uproszczona i trwa zaledwie kilka chwil, a co więcej możemy załatwić to nawet przez Internet. Zaletą jest także to, że banki nie wymagają od nas żadnych poręczycieli ani też dodatkowych zabezpieczeń.

Wady kredytu gotówkowego

Jak się okazuje kredyt gotówkowy posiada bardzie dużo zalet które z pewnością zachęcają do jego zaciągnięcia, jednak warto tez dowiedzieć się co nieco na temat wad tego kredytu. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na warunki umowy, aby nie zostać oszukanym. Jedną z największych wad tego kredytu która z pewnością odstrasza jest oczywiście oprocentowanie. Jest ono uzależnione przede wszystkim od czasu na jaki został wzięty kredyt, wysokości rat i sumy kredytu. Oprocentowanie waha się w granicach 10 – 20 procent w skali roku. Niestety jak się okazuje oprocentowanie to nie jedyna wada kredytu gotówkowego, a odsetki to nie koniec opłat. Zaciągając kredyt każdy bank pobiera również prowizje bądź zobowiązuje nas do ubezpieczenia kredytowego. Często wadą jest też to co początkowo uchodzi za zaletę czyli tak zwane promocje. Może się okazać że oprocentowanie jakie widzimy w ofercie nie zawiera w sobie dodatkowych opłat, które były wymienione wcześniej. Takim sposobem często okazuje się że promocje okazują się mniej korzystne niż te oferty gdzie bank od razu proponuje większe oprocentowanie, które zawiera już w sobie wszystkie dodatkowe opłaty.