Oferty kredytowe banków

Wiemy już prawie wszystko o kredytach gotówkowych począwszy od historii ich powstania, po rodzaje, aż po różnice między nimi a innymi pożyczkami proponowanymi przez banki i firmy pożyczkowe. Nadszedł więc moment, aby zdecydować się na jakiś bank. Tylko na który? I tutaj ponownie czeka nas przeprawa przez może możliwości. Przedstawiamy Państwu po krótce oferty kilku banków, które zajęły najwyższe miejsca w rankingu kredytów gotówkowych.

Według najnowszych badań (styczeń 2015) najlepszy kredyt gotówkowy proponuje
BNP Paribas. Analizując ich ofertę widzimy, że oprocentowanie pożyczki wynosi jedynie 6,9% i są to najniższe odsetki wśród najlepszych banków. Kwotę kredytu o jaką można się ubiegać sięga od 20 tys. do 150 tys. zł, co może stanowić problem dla kogoś kto chciał pożyczyć kilka tysięcy złotych. Bank ten gwarantuje nam również niezmienność rat przez cały okres kredytowania, który wynosi do 7 lat. Niestety jest to oferta promocyjna, w dodatku dostępna z osobistym Kontem. Aby uzyskać kredyt w tym banku kredytobiorca musi osiągać stałe dochody i mieć to udokumentowane. Nie są to raczej wygórowane warunki.

Drugim w rankingu najlepszych stycznia 2015 jest Getin Bank. Ze strony internetowej nie dowiemy się zbyt wiele. Musimy podać swój nr telefony, aby skontaktował się z nami konsultant. Ni każdy zaś lubi rozmawiać przez telefon przed zapoznaniem się z ofertą.

Z dostępnych informacji dowiadujemy się jedynie, że oprocentowanie wynosi 8,70%. Wysokość kredytu sięga nawet 200 tys. zł, co stawia Getin Bank na pierwszym miejscu wśród klientów potrzebujących naprawdę dużej ilości pieniędzy. Aby móc ubiegać się o ten rodzaj pożyczki trzeba wykazać polskie obywatelstwo lub, jeśli jest się cudzoziemcem, kartę pobytu albo dowód osobisty zagraniczny. Do tego trzeba mieć zameldowanie w Polsce oraz udokumentowane źródło dochodów.

Na trzecim miejscu plasuje się Bank PKO BP, jednak już kwota oprocentowania (14%) sprawia, że od samego początku mamy poważne wątpliwości. Ale spójrzmy co dalej. Niestety znowu ze strony internetowej niewiele się dowiemy. Musimy zostawić swój nr telefonu i czekać na kontakt z konsultantem. Być może to zaleta tej oferty. Często takie konsultacje są po to, aby dostosować produkt idealnie pod nasze indywidualne ceny i możliwości. Zatem zachęcam do zapoznania się z ofertą, zanim ją odrzucimy.

Ostatni w czwórce wspaniałych jest Alior Bank. Oferuje najwyższe ze wszystkich oprocentowanie, bo aż 15 %, ale za to można ubiegać się o pożyczkę do 150 tys. bez zabezpieczeń. Innymi zaletami tego kredytu są:

  • konieczność wykazania tylko oświadczenia o dochodach, jeśli chcemy pożyczyć do 3700 tys. zł
  • nie musimy otwierać konta w Alior Bank
  • kredyt możemy wziąć bez wychodzenia z domu
  • wypłatę środków mam nawet w ciągu jednego dnia
  • mamy możliwość konsolidacji kilku drogich kredytów w jeden tani

Przedstawione oferty stanowią oczywiście niewielką cześć ogromnej całości, na którą składają się różnorodne oferty banków, a co za tym idzie także wiele za i przeciw. Zanim wybierzemy swój bank i swoją ofertę trzeba szukać, czytać, pytać i dzwonić. Kredyt gotówkowy, jak każdy inny, musi być wypadkową wielu analiz i decyzji. Nie spiesz się.